Anyagleadási segédlet

Az elérhető legjobb minőség érdekében kérjük, vegyék figyelembe, hogy a nyomtatásra leadott anyagoknak bizonyos paramétereknek és feltételeknek meg kell felelniük. Szükség esetén segítünk a megfelelő nyomdai előkészítésben. Viszont a helytelenül leadott anyagok minőségéért felelősséget nem tudunk vállalni, és az ezekkel esetlegesen okozott többletmunkát (pl. kifutó utólagos hozzáadása) kénytelenek vagyunk felszámolni.
  • Fájlformátum: CMYK kompozit PDF (Ideális programok: Adobe InDesign, Illustrator)
  • Képek: CMYK, minimum 300 DPI, beágyazva a pdf-be.
  • Betűtípusok: Az állományban levő összes font legyen beágyazott, vagy legörbézett, egyéb esetben kérjük a betűtípusokat csatolni.
  • Színek: A nyomtatandó anyagokat CMYK színrendszerben megszerkesztve kérjük. RGB színrendszerben készült állományok színeiért nem tudunk felelősséget vállalni. A fekete elég, ha 100% fekete, és a többi szín 0%. Rich black esetén esetleg lehet beletenni más színekből is 30-40%-ot, de ennek inkább az ofszet nyomdáknál van jelentősége.
  • Méretek: A megrendelésben meghatározott méret szerint kérjük a leadott állományok méretezését. Kifutó esetén +2-2 mm rátöltés szükséges alapesetben. Digitális nyomdánkban SRA3 méretig tudunk nyomtatni, de ettől eltérő méretek gyártását is tudjuk vállalni. Digitális nyomtatásnál érdemes az A-s papírméret szabványhoz igazodni.
  • Kifutó: Ha a körülvágott kiadványban a képek (tónusok) és egyéb grafikai elemek a vágás vonaláig érnek, azokat a vágás vonalán túl kell futtatni. Mivel a vágás pontatlansága milliméter nagyságrendű is lehet, ha azt akarjuk, hogy a körülvágás mentén ne maradjon fehér szegély akkor a képet (tónust) és az összes grafikai elemet a lapszéleken legalább 2-2 mm-t kell hagyni kifutni. Olyan elemek esetében, amelyeknél szintén problémát okozhat, ha belevágnak, a szélektől befelé 4-5 mm margót kell hagyni a vágástól.

Amennyiben olyan szoftverben dolgozik, amit nem nyomdai előkészítésre terveztek – például a Microsoft Office termékei, (Word, Power Point, Publisher), vagy az egyre nagyobb népszerűségnek örvendő Canva is  –, semmilyen felelősséget nem vállalunk az elkészült anyagokban előforduló esetleges hibákért. Szintén problémás lehet a Corelben készített pdf is, ezért a legjobb, ha az ebben készült munka mellé küldenek egy ellenőrzésre alkalmas jpg képet is, hogy hogy kellene kinéznie a nyomtatandó anyagnak.